Tai tikrai nėra tas pats, kas įprastas karvių pienas. Ir šią medžiagą jos išskiria tik maždaug tris dienas po veršelio atsivedimo. O vos tik gimusiam gyvūnui toks produktas yra be galo svarbus. Kadangi nuo to priklauso tiek jo tolimesnė savijauta, atsparumas įvairioms ligoms, tiek netgi ir išgyvenamumas. Nes šiose medžiagose gausu ne tik energijos, bet ir imunoglobulinų. Tai baltymai, kurie sustiprina imunitetą ir gali padėti apsisaugoti nuo įvairiausių patogenų. Kadangi vos tik gimęs gyvūnas neturi tokio stipraus imuniteto ir jį gali gauti tik šių medžiagų pagalba. Tiesa, labai svarbu, kad jas gyvūnas gautų kaip įmanoma greičiau. Kadangi bėgant laikui mažėją jų įsisavinimo procentas. Taip yra dėl specifinės žarnyno struktūros, kuri pradeda kisti praktiškai iš karto po atsivedimo. Taigi, tai yra praktiškai nepakeičiama medžiaga, kurią privalo gauti kiekvienas į pasaulį atėjęs veršelis.
Kaip tuo pasirūpinti?
Per pirmąją parą veršelis turėtų gauti maždaug šešis litrus šios medžiagos. Ir kuo greičiau ji bus įsisavinta į organizmą, tuo jo atsparumas bei energija bus didesnė. Todėl šioje vietoje laikas bei greitis ypatingai svarbus. Rekomenduojama karvę pamelžti iš karto po veršelio atsivedimo ir taip pasirūpinti, jog krekenos jį pasiektų kaip įmanoma greičiau. Aišku, tą padaryti ne visuomet bus lengva, todėl galima į pagalbą pasitelkti melžimo aparatą. Kita alternatyva būtų užšaldytas produktas, kuris gautas iš kitų karvių. Jį galima panaudoti praktiškai bet kada per tam tikrą laiką. Todėl tuo galima pasirūpinti iš anksto ir taip apsidrausti, jog gimęs veršelis iš karto gaus reikiamas medžiagas. Dar yra variantas naudoti specialius šios medžiagos miltelius, kurie gali būti maišomi su vandeniu bei tuomet sugirdomi veršeliui. Taigi, variantų yra tikrai nemažai.
Kiek tai turi įtakos ateičiai?
Kartais nelengva suprasti, jog nuo pirmųjų veršelio gyvenimo dienų labai priklauso ir visas tolimesnis jo vystymasis. Ir būtent krekenos gali lemti, jog suaugęs gyvulys jau pirmos laktacijos metu duos pusantro tūkstančio litrų daugiau pieno. Kas yra tikrai didelis skaičius. Taip pat nuo to priklauso ir jo augimo bei vystymosi periodas. Skaičiuojama, kad augant veršeliui jo svorio prieaugis turėtų būti beveik kilogramas per dieną. Ir būtent nuo pakankamo energijos kieko pirmosiomis gyvenimo dienomis priklausys kaip jis toliau vystysis. Taigi, galima sakyti, kad nuo to tiesiogiai priklauso praktiškai visas gyvulio tolimesnis gyvenimas bei jo produktyvumas. Tad tikrai ne atsitiktinai tam yra skiriama tiek daug dėmesio ir vertėtų tuo pasirūpinti kiekvienam. Tuo labiau, kad šiomis dienomis tą padaryti tikrai nėra sudėtinga. Yra tiek įprastų tradicinių būtų, tiek ir įvairių alternatyvų, kurios dar paprastesnės.