Dabar jau tikriausiai būtų ganėtinai sunku įsivaizduoti modernų interjerą, kurio nepuoštų sėdmaišiai – ir visai nesvarbu ar tai gyvenamieji namai, ar biuro patalpos. Galima teigti, jog sėdmaišiai dabar išgyvena savo aukso amžių, kadangi daugelis žmonių suprato, jog jie ne tik gerai atrodo, t.y. gali būti puikia interjero detale, tačiau taip pat yra labai patogūs ir praktiški. Kaip bebūtų, vis dar yra daug žmonių kurie net nenutuokia kaip išsirinkti sau tinkamą sėdmaišį, todėl apie tai ir pašnekėkime.
Visų pirma reikėtų atskirti tai, jog sėdmaišiai iš esmės skiriasi savo paskirtimi – vieni iš jų yra skirti naudojimui laike, kai tuo tarpu kiti tinkami tik vidinėms patalpoms. Jie iš tiesų skiriasi, todėl pirkite tokį, kurio jums ir reikėtų pagal išankstinius planus.
Taip pat rekomenduojame atkreipti dėmesį į tai, ar sėdmaišis turi vieną, ar du sluoksnius. Pigesni sėdmaišiai dažniausiai turi tik vieną sluoksnį, tad jei nutiktų taip, jog jis praplyš, visos viduje esančios granulės pradės byrėti ant grindų. Nuo to galite apsisaugoti pirkdami dviejų sluoksnių sėdmaišį, kuris apsaugos nuo granulių išsibėrimo net jei ir pradursite viršutinį sluoksnį.
Sėdmaišiai be visa ko skiriasi ir savo forma. Jei planuojate savo sėdmaišį dažnai tampyti iš vienos vietos į kitą, tikriausiai protingiausia būtų pasirinkti kriaušės formos, mažesnį sėdmaišį, kuris be visa ko dar turi ir rankeną. Tokie modeliai yra labiausiai mėgstami jaunimo ir vaikų. Vienareikšmiškai populiariausi sėdmaišiai yra L formos, primenantys krėslus, turintys porankius. Jie dažniausiai sutinkami gyvenamosiose erdvėse, yra kur kas didesni ir sunkesni. Dėl šios priežasties tampyti juos iš vienos vietos į kitą gali būti nelabai patogu, tačiau jie dažniausiai visą savo gyvavimo laiką ir praleidžia vienoje vietoje, todėl tai nėra didelė problema.
Nepamirškite atkreipti dėmesį ir į tai, iš kokios medžiagos yra pagamintas sėdmaišis. Tai dažnai apsprendžia du labai svarbius dalykus – kaip atrodo sėdmaišis ir koks jausmas ant jo sėdėti. Vidaus patalpoms skirti sėdmaišiai dažniausiai yra pagaminti iš švelnaus poliesterio, kai tuo tarpu laukui skirti sėdmaišiai gaminami iš dirbtinos odos. Tiesa, dirbtina oda yra tinkama tiek išorei, tiek ir vidui. Dirbtinė oda dažnu atveju kainuos daugiau, tačiau investuoti tikrai verta – ji yra praktiškesnė ir ilgaamžiškesnė. Odą lengviau nuvalyti, ją galima naudoti ir lauke ir viduje, o sėdėjimas ant jos taip pat labai malonus.