Tam, kad vyktų kokybiškas skalbimas, gali tekti susitaisyti ne vieną buities prietaisą. Pirmiausia tai bus skalbimo mašinų remontas Vilniuje, tuomet galbūt džiovyklės, ir galiausiai – lygintuvo. Tai buities prietaisai, reikalingi, kad namuose vyktų skalbimas, kad drabužiai galiausiai būtų švarūs ir paruošti naudojimui. Tačiau apie lyginimą verta kalbėti atskirai. Nes apskritai tai yra gana įdomus procesas. Lyginame tokiame karštyje, kad patys iškeptume, o savo drabužiams leidžiame taip pakepti. Ne visi skalbiniai gali būti lyginami su laidyne, o kai kurie išvis negali būti lyginami, reikia saugoti nuo karštos temperatūros. Ką reikia žinoti, lyginant skalbinius?
Taip kaip skalbėte, taip ir lyginsite
Jeigu svarstote, kaip reikėtų lyginti, kokią lygintuvo programą pasirinkus, tai pirmiausia pagalvokite apie tai, kad rūbų lepumą sąlygoms labai gerai iškart atspindi jų skalbimo režimas. Skalbėte žemoje temperatūroje, nustatę skalbimo rankomis režimą? Tuomet reikėtų pasvarstyti, ar apskritai galima lyginti šiuos rūbus. Akivaizdu, kad jų audiniai yra tikrai labai lepūs, o karštis ir kažkoks maigymas nėra geriausi draugai šiems rūbams. Taip yra, jeigu planuojate lyginti, pavyzdžiui, vestuvinę suknelę, pirmos komunijos tiulius, dienines užuolaidas ir pan. Jeigu negalima audinių kišti į itin aukštą temperatūrą, tai geriausia, ką tokiu atveju galite padaryti galite, tai pakabinti tuos rūbus ar skalbinius kur nors ant virvių kuo labiau ištempiant, kad jie tiesiog džiūdami įgautų tą lygumą.
Reikalinga įranga
Jeigu visgi galima lyginti drabužius, tai reikės tam tikros specialios įrangos. Skalbinius, ištrauktus iš skalbimo mašinos, dėsite į didžiulį dubenį, tai bus daiktas numeris vienas. Toliau – reikės juos nešti džiauti, taigi, džiaustysite kur nors ant virvių ar ant specialios džiovyklos. Tuomet galiausiai jums reikės padaryti dar vieną dalyką – lyginti. Yra speciali lyginimo lenta, kartais vadinama ir „ožiu“, panašiu į per kūno kultūrą naudojamą įrangą. Na o pati laidynė gali būti įvairi. Moderni su skylutėmis ir garais, taip pat labai paprasta, maža ir netgi tinkanti pasiimti į keliones.
Kada neverta lyginti drabužių
Kartais rūbai nėra tokie, kad juos reikėtų išvis lyginti, nors jie ir liks susiglamžę. Pavyzdžiui, gal yra kažkokie fiziniai darbai, kuriuos jūs dirbate su tais rūbais ir jums reikia tiesiog tvarkingų ir tvirtų rūbų. Skalbimas ir lyginimas – rūbui ne draugai. Tad, jeigu nėra būtina, nelyginkite – ilgiau turėsite patvarius audinius.