Nors polikarbonatiniai šiltnamiai yra stabilesni negu celofaniniai, tačiau ir juose reikia prisilaikyti tam tikrų taisyklių bei nedaryti kai kurių dalykų, idant užtikrinti bendrą šiltnamio tvarką ir derlingumą. Ko negalima daryti šiltnamyje? Keletas patarimų padės išsaugoti šiltnamį ilgiau gyvybingą ir derlingą.
Išdžiovinti žemės
Sausra yra mirtis augalų pasaulyje. Tad jeigu visą vasarą prižiūrėjote šiltnamį, laistėte, o paskui 3 dienom išvažiuojate prie jūros – raskite, kas pasirūpintų jūsų šiltnamiu. Karštomis dienomis jį būtina lieti kasdien. Tad kartais net gali būti, kad jį reikės palieti ir kai jūsų nebus. Šuns nepaliktumėte trims dienos nemaitinto ir negirdyto. Todėl ir augalams reikia užtikrinti maitinimą bei girdymą. Maitinasi augalai kartu su vandeniu, tad maistą jie pasiims, jeigu bus pagirdyti. Todėl visada paliekite šiltnamį, neleiskite jam džiūti. Polikarbonatiniai šiltnamiai nusipelnė drėgmės.
Deginti ugnies
Net jeigu norite tik užsirūkyti, niekada neleiskite sau to daryti šiltnamyje. Nes ten ugnies tiesiog niekada neturėtų būti. Ir dūmų neturėtų ten būti. Ugnis yra dar blogiau negu sausra, o dūmai bus tuo oru, kuriuo kvėpuos augalai, tad jūs galite jiems neleisti prisikvėpuoti kancerogenų, jeigu saugosite nuo ugnies.
Palikti neravėta
Šiltnamį būtina ravėti ir apsaugoti nuo bet kokių kitų žolių. Visos šiltnamio gėrybės – vanduo ir žemėje esantis maistas, turi atitekti tik jūsų pasirinktam derliui, tiems augalams, kuriuos ten auginate. Tad pasistenkite visada reguliariai išravėti piktžoles. Geriau tai daryti rankiniu būdu, o ne pilti chemikalus, kurie pakenktų ir patiems jūsų auginamiems augalams.
Pilti nešvaraus vandens
Kartais sausros metu žmonės, taupydami vandenį, nori į šiltnamį lieti tiesiog kone bet ką. Vanduo tampa tikrai brangiu ir prabangiu dalyku, todėl tenka jo kažkur ieškoti. Tačiau vertėtų žinoti, kad šiltnamiui ir jo augmenijai gali pakenkti nešvarus vanduo. Iš kur jis, kas jame buvo? Jeigu tai vanduo, kuriame plaukioja kokio nors organinio maisto likučiai, tada gerai, jie netgi gali savotiškai patręšti šiltnamio augalus. Tačiau taip pat gali būti ir tokie teršalai, kurie pakenktų. Jeigu būtų indų plovikliai, muilas, įvairūs chemikalai vandenyje, tuomet gerai tikrai nebus. Kaip ir visa chemija, paprasti indų plovikliais gali būti tiesiog nuodingi viskam, kas gyva. Tad vienas iš svarbių principų, ko negalima daryti su augalais, su šiltnamiu, būtų tiesiog niekada nelieti jokių purvinų skysčių. Geriau visada pasistengti surasti vandens, vienaip ar kitaip.