Visiems girdėtas posakis: "gobšus moka dvigubai". Kompiuterį turi turbūt kiekvienas, o kai kurie turi ir po porą ar daugiau. Naują kompiuterį būtiniausioms reikmėms, pavyzdžiui, kompiuterį naršymui internete, darbų rašymui ir t.t. galima įsigyti mažiau nei už tūkstantį litų. Tačiau neretai už tą pačią sumą norima įsigyti galingesnį kompiuterį. Tokiu atveju naudoti kompiuteriai tampa viena iš realiausių išeičių.
Dažnai mąstoma taip: "Kam pirkti naują, jeigu už tą pačią kainą galima įsigyti galingesnį panaudotą kompiuterį?". Nieko nėra amžino, kompiuteriuose visos dalys su laiku susidėvi, todėl naudoti kompiuteriai gali betkada sugesti, nes nežinome, kiek laiko ir kaip jie buvo naudojami iki tol. Naudoto kompiuterio pirkimas prilygsta loterijai – galima įsigyti ilgai tarnausiantį ir geros kokybės kompiuterį arba priešingai.
Įsigyjant tokį kompiuterį, reikėtų žinoti, kaip įmanoma patikrinti pirminę jo būklę. Įjungus pasiklausyti, ar ventiliatoriai neskleidžia pašalinių garsų, rekomenduojama kompiuteryje išbandyti kokią nors trijų dimensijų grafikas naudojančią programą. Taip patikrinsite, ar veikia vaizdo plokštė. Pabandyti, ar kompiuteryje galima klausyti garso įrašų ir t.t. Žinoma, tai tik pirminis patikrinimas, kurio pagalba nustatysite tik ar apskritai kompiuteris veikia. Dar patariama pasidomėti perkamo kompiuterio atsiliepimais internete, sužinoti žmonių nuomones apie tam tikro kompiuterio ilgaamžiškumą, veikimą ir dažniausias problemas. Jeigu planuojate pirkti patį pigiausią panaudotą kompiuterį – geriau šiek tiek pataupykite ir nepirkite paties pigiausiojo, nes tai tik papildomai kainuos daug nervų bei kantrybės. Jokiu būdu nespręskite apie kompiuterio būklę iš jo išvaizdos. Kompiuteriai, ypač personaliniai, nėra judinami ar nešiojami, todėl jie visada atrodo nepriekaištingai.
Naudoti kompiuteriai – pigūs, puikiai atliekantys visas reikalingas funkcijas, kurias atlieka ir nauji. Puikus būdas sutaupyti, tačiau pirkti tokio tipo kompiuterį reikia budriai.